TERİM & ARDA VE İMTİHAN!

Osman Altunterim
05 Ağustos 2017
3140
      A A

"Pişman mıyım? Değilim. Kuş gibi hafif hissediyorum.  Hocamız ve TFF Başkanı'yla birlikte konuşup Kosova maçında olmama kararı aldık. Ben iyi adam olmak, onurlu bir adam olmak için yaşadım.  Hayatım boyunca yapılanları unutmadım. Hep insanlara söyledim, "İstiyorsanız kenara çekileyim" dedim. Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödedim. Ben bu tür haberleri yapan herkese aynı tepkiyi yine vereceğim. Milli Takım kariyerimi noktalıyorum. Milli takımın her kademesine hizmet etmiş, ülkesini seven, formaya aşık olan biri olarak konuşuyorum. İnşallah insanlara iyi futbolculuğumu değil de adamlığımı bırakırım."

Bunları söyleyerek Ay Yıldızlı formayı bırakmıştı Arda Turan!

Bu hatırlatmayı, A Milli Takım'ın müstakbel teknik direktörü Lucescu'nun "Arda'yı arayacağım" sözleri üzerine yapıyorum. 

Zira amaç hasıl oldu belli ki!

Türk futbolunun (!) ve Arda Turan'ı 'piyon' olarak kullananların baş düşmanı Fatih Terim gitti ya, artık istedikleri gibi at koşturabilirler ortalıkta!

Benim amacım bir ucuzluğun, basitliğin, Ay ve Yıldız'ı göğsünde tutan o "Şanlı" formanın değerinin ayaklar altına alınmasının önüne geçmek. 

Amacım, eğer geri dönecek ise -ki öyle gözüküyor- Arda Turan'ın "Selam ben geri döndüm" diye değil, A Milli Takım'ı bırakırken bahsettiği kavramları yerine oturtarak, aynı ayrıldığı anda olduğu gibi bir basın toplantısı düzenleyerek, Türk milletinin gözünün içine baka baka, "Özür diliyorum! A Milli Takım formasına yaptığım bu haksızlık, saygısızlık ve o forma altında gösterdiğim tavır nedeniyle tüm Türk milletinden özür diliyorum! Çok ama çok pişmanım! Yaptığımdan utanıyor, Bilal Meşe ağabeyimden özür diliyorum. Hem onun hem de büyük Türk milletinin beni affetmesini diliyorum" demeli!

Kaldı ki, özel hayatı ile ilgili bir hareketi sonrasında basın toplantısı düzenleyip bunu diyen birini, üstelik Milli bir görevde değil, Ay Yıldızlı forma üzerindeyken değil, mevzu para, pul, köşe yazısı değil, yer A Milli Takım uçağı değilken, özür dileyip, pişmanlığını dile getirmesine rağmen, el birliği ile linç ettiniz ve görevine son verilmesine neden oldunuz! 

Hatırlatayım ; O isim "edepsizlik" edildi, "edepsiz bir davet" aldı, bir kadına terbiyesizlik yapıldı diye bir mekana kalkıp giden, bir eş, baba olarak kendince yapması gerekeni yapan, A Milli Takım Teknik Direktörü ya da Türkiye Futbol Direktörü olarak değil, Fatih Terim olarak özel hayatında bir eylem yapan hocaydı!

Şimdi siz iki yüzlü karakter yoksunları, Fatih Terim'i kendisine ve ailesine yapılan bir hakaret üzerinden gömerken, üzerinde Ay Yıldızlı forma ile A Milli Takım kampında, A Milli Takım uçağında, hiçbir günahı olmayan, bir gazeteciye saldıran, boğazını sıkan, yumruk atan Arda için "A Milli Takım'a geri dönsün" diyebiliyorsanız gerçekten omurgasızsınız!

Peki Fatih Terim'i karıştığı olay yüzünden görevine son vererek gönderen, hocaya terbiyesizlik yapacak kadar adi ve bir kadına edepsizlik yapacak kadar haysiyetsiz bir yaratık olan herifi halen TFF'nin yönetiminde tutmaya devam eden Sayın TFF Başkanı Yıldırım Demirören, siz Arda'nın geri dönmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Mesela Arda'nın saldırdığı, sizin "Ağabey" dediğiniz, hatta "Baba yadigarı" dediğiniz, gazetenizde çalışan Bilal Meşe'nin yüzüne nasıl bakacaksınız eğer Arda geri dönerse?

Utanç duyacak mısınız?

Ya da uçakta -onlarca gazetecinin şahitliği var- Arda Turan'ın size ettiği, ağıza alınmayacak küfürleri nasıl hazmedeceksiniz? 

Peki ya siz sevgili spor medyası ve kamu oyu ; Siz Fatih Terim'i "Kebapçı bastı" diye yerden yere vururken, -tekrar ediyorum- A Milli Takım'da, A Milli Takım kampında, A Milli Uçağında, görevini yapan, tek kelime hakaret etmeyen, 40 yıllık gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan'ın A Milli Takım'a dönmesini kabullenecek misiniz?

Bir soru da sana olsun değerli kardeşim Arda Turan ; Sen hep bahsettiğin o 'adamlığına, delikanlılığına' yakıştıracak mısın geri dönmeyi? 

Özür bile dilemeden? 

Sen şimdi geri döndüğünde sadece Fatih Terim ile olan problemin -ki bu da senin ayıbın bana göre- yüzünden A Milli Takım'dan ayrılmış sonra o gidince geri dönmüş olmayı kendine yedirebilecek misin? Hani seni adamlığın ile hatırlamasını isteğin bu milletin insanlarının seni bu ayak oyunları, bu ayıplarla mı hatırlamasını istersin? Cevap sende... 

Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir!

Fatih hocanın imtihanı bitti!

Şimdi sıra sizin imtihanınızda! 

Allah kolaylık versin!


YAZARIN DİĞER YAZILARI