KAYBEDİLEN BİR MAÇ AMA…

Osman Altunterim
30 Ekim 2017
14763
      A A

Galatasaray ligde ilk yenilgisini aldı Trabzon deplasmanında. Saha içinde olan biteni uzun uzun anlatırım ama kimsenin umurunda değil.

O yüzden saha içinde yaşanan garabetleri, hakem kararlarını, Tudor’un yanlışlarını, futbolcuların eksiklerini bir kenara bırakalım şimdilik.

Daha önce defalarca söylediğim bir şeyi bir kez daha dillendirme gereği hissediyorum Trabzonspor maçından sonra.

Galatasaray’a saha içi, dışı, yanı, sağı, solu, önü, arkası fark etmeksizin topyekün bir operasyon yapıldı.

Hem de herkesin gözünün önünde, kör gözüne parmak yapıldı bu iş.

Önce yabancı dediler Galatasaray’a 11 yabancı ile sahaya çıktığı için –verilmiş yasal bir hak olmasına rağmen- neredeyse vatana ihanet suçlaması yaptılar!

Üstelik kendileri de bu haktan imkanları nispetinde yararlanıp 14’er yabancıya milyonlarca Euro gömmüş adamlar konuştu utanmadılar!

Ardından bir koreografi üzerinden numarası halk arasında tuvalet ile eş değer bir grubun sosyal medyadaki manipülasyonu üzerinden Galatasaray’ı fetö denen şerefsiz sürüsü ile iltisaklı göstermeye çalıştılar.

Ardından hakemlerle, çaldıkları, çalmadıkları düdüklerle, “8 puan fark olur mu?” diye son derece “şeytani” yorumlarla yol göstererek müdahale ettiler kasıtla.

Tüm bunlar yaşanırken Galatasaray camiası hiç olmadığı kadar dik durdu!

Tarihinde belki de ilk defa bütün hesapları, ideolojik ayrışmaları, sosyolojik sorunları, kişisel kinleri bir kenara bıraktı ve camia bir ortak tavır koydu!

O tavır sayesinde sağlanan birlikle Galatasaray bugün hala şampiyonluğun en güçlü adayı.

Trabzon’da kaybettiği tek bir maç. Gerisi mühim değil. Kaybetmek, gereken dersler alındığı sürece yeni kazanımlara yol açan bir rehberdir.

Galatasaray camia olarak iyi bir sınav veriyor. Aynı sınavı futbolcular ve Tudor da aynı başarı ile verirse bu yolun sonu bellidir.

İstedikleri kadar algı oyunları yapsınlar, istedikleri kadar saldırsınlar olacak olan olur.

Bu saatten sonra sahada puan kaybedilebilir ama camia olarak hiçbir cepheyi kaybedemez Galatasaray. İşte bu yüzden uyanık olmak zorunda. 


YAZARIN DİĞER YAZILARI