İNAN EDİN BAŞKAN; O KOLTUK SİZE BÜYÜK!

Osman Altunterim
02 Eylül 2018
6825
      A A

“İnan edin” diyordu Mustafa Cengiz, Nizip ağzıyla Dursun Özbek’le yarışırken ve bu taraftara sempatik geliyordu. 

Fatih Terim’i getirmiş ve transfer için hocaya sözler vermiş Özbek’i, seçim kararı alması için zorlayan “akıllılar” hesap etmemişti olacakları..

Onlar gibi olacakları hesap edemeyen biri de Mustafa Cengiz’di aslında.. 

Yönetim kuruluna zar zor adam bulabilmişti..

Ama Özbek’in açıkladığı liseli ağırlıklı ve hayal kırıklığı yönetim listesi, sosyal medyada estirilen hava, verilen saçma sapan ve kibir dolu demeçler, küfürler, kafirler, iftiralar derken hiç ummadığı bir anda kendini Başkanlık koltuğunda buldu Mustafa Cengiz..

O kadar şaşırdı ki ertesi gün sabah ilk toplantıyı yaptığında arkadaşlarına, “Ben şimdi Galatasaray Başkanıyım dimi? Eeee ne yapacağız şimdi?” demiş, onun en yakınındaki arkadaşlarından biri ile konuştuğumda “Vallahi biz bile inanamıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz” demişti..

O Cengiz, Mülkiye mezunu olmasının avantajlarını kullanarak, müthiş hitabeti, “İnan edin”leri ile sosyal medyadaki troll ekibinin de desteğini alarak büyük bir sempati oluşturdu..

O kadar ki ; N’Diaye’yi parasızlıktan satıp, yerine adam koymadan, sadece Dursun Özbek döneminden kalan tablo ile ucuz bir enkaz edebiyatı yaparak ve tabii Fatih Terim’in Donk mucizesine dua ederek kendini kurtardı!

Geldiği gün Riva & Florya için yeniden değerlendirme ve süreci hızlandırma, basketbol ve diğer branşlarda sponsorlar ile ayağa kalkma, takıma önemli takviyeler yapma, tam şeffaflık, camia içi barış, Avrupa’da başarı, stat ile ilgili planlar projeler, taraftara methiyeler #YellowFriday ‘ler, Ankara’ya bolca ve anlamsızca ziyaretler ve Galatasaray sosyal medya hesaplarını albüm gibi kullanmalar, Florya’ya sirayet etme çabaları, “Ben Başkanım önce benim fotoğrafımı paylaşacaksınız” diye çalışanlara atılan fırçalar, bol laf, sıfır icraat.. 

Bu kısa özete bir de ek yapalım ; Geçirilen iki transfer dönemi, alınan Emre Akbaba, kiralık geri gelen Badou ve kiralık Onyekuru.. Ömer Bayram, Muğdat falan saymıyorum..

Şunu açık konuşalım ve tabi elimizi vicdanımıza koyup ; Gerçekten Ocak transfer döneminde bir şey yapılması zordu. Kulübün içini tanımak falan bunlar zor süreçlerdi. Ama koskoca yaz döneminin özrü yok!

FFP denen şeyin yalan olduğunu, Galatasaray’ın ceza alma ihtimalinin sıfır olduğunu, Galatasaray’dan daha beter, batık, bitik durumda kulüplerin Avrupa'dan lisans aldığını defalarca yazdım arşivde duruyor! Avrupa vizesini başarı gibi satmasınlar bana. Size satabilirler belki saygı duyarım..

Kur farkı, parasızlık falan da gerekçe değil! Sattıkların belli aldıkların belli transfer döneminin başında market bonservisi 0 (Yazıyla SIFIR) maliyetli ve iyi futbolcu kaynıyorken son gün Beşiktaş’ın elden çıkartmak istediği Love’a düşmek kadar acizce ve onu da alamayacak kadar aptalca bir duruma düşmenin izahı yok!

Tıpkı, gol kralın Gomis’i Hocan takımda kalsa bile santrafor transferi isterken yerine birini koymadan satmak kadar aptalca!

Göreve geldiği ilk günden beri sadece popülizm, önceki yönetim ve Başkanlara yükü atma, hamaset, boş laf üretmekten başka hiçbir icraatı olmayan bir Başkanı var Galatasaray’ın!

Galatasaray’da asıl sorun ise iş bilmezlerin Galatasaray Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği makamlarına kolayca oturabilmesi!

Galatasaray’da koltuk kalitesi çok düştü ve çok ucuzladı!

Eskiden yönetimlerde en az iki dönem görev yapmayan, Galatasaray’ın içini ve içeriğini bilmeyen, işleyişinin farkında olmayan, camiayı tanımayan biri çıkıp aday olmayı bırakın söz söyleyemezdi söz! 

Galatasaray’da göreve geldiğinden beri Fatih Terim’in markası ve büyüklüğü ile Abdürrahim Albayrak’ın maddi gücü (kısa süreli kasa kolaylıkları) ve popülaritesinin arkasına saklanan bir başkan ve yönetim var! 

Maalesef Galatasaray bunu hak etmiyor.. 

Şimdi bu yazı üzerinden bana şucu bucu diye kulp takacaklar arşivden Dursun Özbek’in başkanlığı döneminin başından sonuna kadar yazdığım yazıları bir açıp okusun lütfen. Sayın Cengiz ve mahdumunun kurguladığı “TrollSaray” elemanlarının gazına gelmeyin.. Hoş onların da ciddiyeti yok ve itibarı kalmadı..

Son olarak bu sözler ve eleştiriler Trabzonspor yenilgisinden bağımsızdır. Fatih Terim orada olduğu sürece Galatasaray bu ligin en büyük şampiyonluk adayıdır ve mutlu sona ulaşacaktır inşallah..

Lakin tarihin en kolay Şampiyonlar Ligi grubuna düşen Galatasaray’ın o grupta başarısız olma ihtimalidir Fatih Terim’i ve bizleri asıl delirten!

Bu ihtimali doğuran da Galatasaray’ın iş bilmez ve basiretsiz Başkanıdır!

İnan edin Başkan ; O koltuk size büyük!


YAZARIN DİĞER YAZILARI