ÇARE BELLİ

Osman Altunterim
04 Aralık 2017
7969
      A A

Tudor'u sevebilirsiniz. Ben de seviyorum.

Ama mevzumuz futbol. Ben Galatasaray'ı Tudor'dan daha çok seviyorum.

Mesele de zaten temel olarak bu!

Galatasaray'ın Tudor ile yaşadıkları bir riskti ve o riski alan Başkan Dursun Özbek sonuna kadar Tudor'un arkasında durdu. 

Fakat artık o "son" geldi!

Siz bakmayın Beşiktaş maçında suçu futbolculara atmaya çalışanlara!

Galatasaray'ın futbolcu grubu ile bir sorunu yok. Bunu biraz mantığını ve zekasını kullanan herkes çok net görebilir. 

Görmeyenlere Tudor'un gideceği yeni takımı ile mutluluklar dilemek yeterli olur zira onlara dert anlatmaya kalkmak enerji ve zaman kaybıdır. Galatasaray'ın da bu konuda harcayacak enerjisi ve zamanı yok maalesef. 

Soru şudur aslında ; Bu puanların toplanmasını sağlayan Tudor diyorsanız, kaybedilenlerde neden futbolcuları suçluyorsunuz?

Bir başka soru da şu ki bence en can alıcısı da bu ; Galatasaray takımı ligin ilk 8 haftasında çatır çatır oynar, rakibe baskı yapar, topu kaybedince ete saldıran piranalar gibi rakibine saldırırken bu futbolcular yok muydu takımda?

Ne oldu da o takım paramparça oldu?

Bunu "rakiplerin kalitesi" ya da "maçların zorluğu" ile açıklayamazsınız.

Tudor, Galatasaray'ı Karabükspor ile aynı sandı. 

Maalesef atçılıkta bir tabir olan "tutarak kazanma" misali Galatasaray'ın dizginlerini eline alıp takımı tutmaya, o coşkulu, ısıran, isteyen oyundan vazgeçmeye zorladı. 

Bunun bedelini de ödedi!

Hatta ödemeli!

Galatasaray'ın özetleyecek olursak sorunu yönetimi ya da futbolcu grubu değil. Galatasaray'ın sorunu İgor Tudor ve yanındaki kenar yönetimidir.

Galatasaray Başkanı da medyası da taraftarı da Tudor'a Östersund maçından sonra gereken toleransı fazlasıyla gösterdi. Tudor da bu krediyi ilk 8 hafta çok iyi kullandı. Ama artık deniz bitti. 

Bundan 10 yıl sonra belki de biz Tudor'un çok büyük bir hoca olduğunu göreceğiz ama Galatasaray, Tudor'un staj alanı değil. 

Eğer Juventus'ta oynamak ve ünlü hocalar ile çalışmak yeterli bir kriter ise Tugay Kerimoğlu bence Tudor'dan daha iyi bir seçenek! Elbette buradan Tugay Kerimoğlu Galatasaray'ın hocası olsun anlamı çıkmamalı: Ama anlaşılmak için bazen abartmak gerek. 

Zaten Galatasaray'ın şu kadrosu ile başarılı olacak ve dertlere derman olacak çare de belli!

Macera aramanın da gereği yok!

Galatasaray Başkanı inşallah bu kez etrafındaki üç beş muhalifin sesine aldırış etmez ve Galatasaray menfaatleri için doğru olanı yaparak Fatih Terim'i ikna eder. 

Şunu unutmamalı Galatasaraylılar ; Galatasaray için Metin Oktay ne ise Fatih Terim de odur! 

Yapılması gereken de artık bellidir. Zaman kaybetmek şampiyonluğu kaybetmek demek olur.


YAZARIN DİĞER YAZILARI