Transferde harcadıkları paralar dudak uçuklattı! En pahalı takım belli oldu!

Transferde harcadıkları paralar dudak uçuklattı! En pahalı takım belli oldu!

13 Şubat 2018
198 Okunma
Kaynak: Ajansspor
      A A

Transfer döneminde hangi kulübün en çok bütçeyi ayırdığı ortaya çıktı. Avrupa’nın 5 büyük ligi içinde kadrosuna kattı oyuncular için ödediği bonservis bedellerine göre futbol tarihinin en pahalı takımı İngiliz ekibi Manchester City oldu.

City önde


Interpress’in CIES Football Observatory verilerinden derlediği bilgilere göre, şu ana kadar 878 milyon avro harcayan Manchester City'yi, 805 milyon avroyla Neymar ve Mbappe gibi oyuncuları rekor ücretlerle transfer ederek dikkat çeken Paris Saint-Germain’in takip ettiği görüldü.

Sanchez'i kadrolarına katmışlardı


Ara transferde Alexis Sanchez’i kadrosuna katan ve toplamda 747 milyon avro harcayan Manchester United takımının ise üçüncü sırada yer aldığı tespit edildi.


En çok parayı Premier Lig harcadı


Avrupa'nın 5 büyük ligi İspanya La Liga, İngiltere Premier Lig, Almanya Bundesliga, Fransa'nın Ligue 1 ve İtalya Serie A’nın liglerindeki takımları kapsayan incelemeye göre, 98 takımın 42’sinin 100 milyon avro veya üstünde bonservis harcaması yaptığı belirlendi.


Premier Ligi takip ediyorlar


Lig olarak bakıldığında ortalama 291 milyon avro harcayan Premier Lig ekiplerini, 131 milyon avro ile La Liga, 124 milyon avro ile Serie A, 113 milyon avro ile Bundesliga ve 97 milyon avro ile Ligue 1 takımlarının izledi.

Everton 365 milyon avro ile dikkat çekti


İspanyol Barcelona 725 avro ile transfere en çok para harcayan  dördüncü takım olurken Katalan ekibinin 592 milyon avro ile Chelsea kulübünün izlediği tespit edildi. Son 4 yılda 3 kez Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götüren Real Madrid’in ise listede 497 milyon avroyla altıncı sırada yer aldığı görüldü.

Ara transfer döneminde milli futbolcumuz Cenk Tosun ve Theo Walcott'u transfer eden Everton'ın, 365 milyon avroyla Bayern Münih, Tottenham Atletico Madrid gibi Avrupa'nın önde gelen kulüplerini geride bırakması da dikkat çekti.