Son 6 haftaya girilirken...

Son 6 haftaya girilirken...

20 Nisan 2017
481 Okunma
Kaynak: trtspor
      A A

TFF 1. Lig'de 28. hafta mücadelesi, tek maçla tamamlandı.Haftanın kapanış maçında Büyükşehir Gaziantepspor ile Balıkesirspor 1-1 berabere kaldı.

Evkur Yeni Malatyaspor'un liderliğini sürdürdüğü ligde alınan sonuçlar, puan durumu ve 29. haftanın programı şöyle:

Sonuçlar

Bandırmaspor-Göztepe: 3-1

Sivasspor-Ümraniyespor: 0-0

Adana Demirspor-Giresunspor: 1-2

Evkur Yeni Malatyaspor-Eskişehirspor: 1-2

Altınordu-Boluspor: 2-0

Denizlispor-Şanlıurfaspor: 2-4

Mersin İdmanyurdu-Elazığspor: 0-2

Samsunspor-Manisaspor: 1-2

Büyükşehir Gaziantepspor-Balıkesirspor: 1-1

Puan Durumu

Takımlar                                               O G B M A Y AV    P

1. EVKUR YENİ MALATYASPOR     28 16 5 7 42 28 14 53

2. ESKİŞEHİRSPOR                     28 14 9 5 48 34 14 48

3. SİVASSPOR                             28 13 9 6 38 24 14 48

4. GİRESUNSPOR                             28 13 7 8 36 28 8 46

5. ÜMRANİYESPOR                     28 12 9 7 34 26 8 45

6. GÖZTEPE                                     28 12 7 9 41 40 1 43

7. BOLUSPOR                             28 12 5 11 43 47 -4 41

8. ALTINORDU                             28 10 9 9 35 35 0 39

9. BALIKESİRSPOR                     28 8 11 9 46 35 11 35

10. ADANA DEMİRSPOR                     28 8 13 7 39 37 2 34

11. DENİZLİSPOR                             28 10 7 11 40 39 1 34

12. ELAZIĞSPOR                             28 10 8 10 35 31 4 32

13. SAMSUNSPOR                             28 8 7 13 21 32 -11 31

14. MANİSASPOR                             28 8 9 11 40 43 -3 30

15. ŞANLIURFASPOR                     28 7 8 13 32 38 -6 29

16. BÜYÜKŞEHİR GAZİANTEPSPOR     28 6 7 15 30 42 -12 25

17. BANDIRMASPOR                     28 6 7 15 30 44 -14 25

18. MERSİN İDMANYURDU             28 6  9  13  26  53 -27   24 

Not: Elazığspor'a 6, Eskişehirspor, Denizlispor, Adana Demirspor, Manisaspor ve Mersin İdmanyurdu'na 3'er puan silme cezası verilmiştir.

29. haftanın programı

22 Nisan Cumartesi:

16.00 Göztepe-Adana Demirspor

18.30 Giresunspor-Evkur Yeni Malatyaspor

23 Nisan Pazar:

13.00 Boluspor-Bandırmaspor

13.00 Ümraniyespor-Mersin İdmanyurdu

16.00 Elazığspor-Samsunspor

16.00 Eskişehirspor-Sivasspor

24 Nisan Pazartesi:

17.00 Balıkesirspor-Altınordu

18.30 Manisaspor-Denizlispor

19.30 Şanlıurfaspor-Büyükşehir Gaziantepspor