"Yönetimle anlaşmam mümkün değildi" - Cüneyt TANMAN

Emre KACAN
20 Şubat 2016
9.501
      A A
Galatasaray'da kritik sürece girildi. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılması sonrası tabiri caizse ortalık karıştı. Sezon başı sportif direktörlük görevinde olan ancak yönetimle anlaşamadığı için görevi bırakan Galatasaray'ın efsane ismi, bu süreci TurkFutbol.Com için değerlendirdi.

Efsane kaptan lakaplı Cüneyt Tanman, dikkat çekici açıklamalarda bulundu:

"Beklemiyordum, kimse beklemiyordu. Birikimin sonucu diyebiliriz. Galatasaray'ın maddi sıkıntıları da var biliyorsunuz. Yol ortasında teknik direktör değiştirmek Galatasaray tarzı değil. Bu biraz tuhaf kaçtı. Ben de oradan ayrılmış biriyim. Ben de yönetimle anlaşamadım. Hamza ile de aram iyi değildi açıkçası. Bu ayrılıkta Hamza Hoca'nın da payı var. Dünkü açıklamaları da iyi değildi. Oyuncusuna sahip çıkmak doğru ama kulübün üzerinde bir tarz, taraftarla gerginlik. Geçen yılki Hamza tarzı bu muydu? Oyuncularından dahi özür dileyen bir isimdi. Bu tarz ona uygun değil. Bu yönetimle böyle ben bile anlaşamadım. Düşünün artık. Çok fazla konuşmak istemiyorum bu konuda.

Gelen hoca aynı kadroyla çok sürpriz yapamaz gibi görünüyor. Belki Burak'ı iyi kullanır. Defansta bir tercihi olabilir. Tabii ki teknik direktörün bir dokunuşu olur. Ama ne kadar olur bu bilemeyiz."