Real transferi yatan Mbappe, dünyaları istemiş!

Real transferi yatan Mbappe, dünyaları istemiş!

07 Kasım 2018
141 Okunma
Kaynak: NTV Spor
      A A

Football Leaks dosyaları Avrupa ve dünya futbolunu meşgul etmeye devam ediyor.

Football Leaks'in son belgelerine göre Real Madrid, 2017'de Kylian Mbappe için Monaco'ya 180 milyon Euro teklif etti. Monaco, İspanyol devinden gelen teklifi kabul etti; Real'in forvet hattında Cristiano Ronaldo, Karim Benzema ve Gareth Bale gibi oyunculara sahip olmasından endişe eden oyuncunun babası transferi engelledi.

Menajer Jorge Mendes'in de devreye girdiği ve oyuncunun yakın çevresiyle Real Madrid'in görüşmeler yaptığı kaydedilirken, Real Madrid'in 180 milyon Euro'luk bonservis bedeline ek olarak 30 milyon Euro da prim teklif ettiği öne sürüldü. 

2017 Haziran'ında PSG'ye giden Mbappe'nin transferine ilk başta Monaco Başkan Yardımcısı Dimitri Vasyliev ezeli rakibe gidecek olmasından dolayı onay vermemesine karşın, genç oyuncunun Paris'i istemesinden dolayı ekipler anlaştı. Neymar'ı 222 milyon Euro'luk sözleşme fesih bedelini ödeyerek renklerine katan PSG, UEFA Finansal Fair Play kurallarını ihlal etmemek için ilk etapta oyuncuyu bir yıllığına kiraladı. 

PSG ile 5 yıllığına anlaşan Mbappe'nin maaşını yıllar ilerledikçe artış sağlanacak şekilde düzenlendi. İlk yılda 5 milyon Euro alacak olan 19 yaşındaki Fransız yıldız, 2017-18 sezonunda 7 milyon, son sezonunda ise 12 milyon Euro almak üzere anlaştı.

ÖZEL UÇAK TALEBİNE RET

Mbappe'nin PSG'den transfer öncesinde özel uçak talebinde de bulunduğu kaydedildi. Ancak, uçağın bakımıyla birlikte pilot, özel görevliler ve koruma giderleri aylık yaklaşık 30 bin Euro'yu bulan bu istek PSG tarafından reddedildi. 

Mbappe, sözleşmesine dünyada yılın futbolcusuna verilen Ballon d'Or'u (Altın Top) kazandığı takdirde en çok kazanan oyuncu olacağı maddesini koydurdu. Bu yıl, bu prestijli ödül için finale kalan 4 aday arasında yer alan Mbappe, amacına ulaştığı takdirde haftada 600 bin Euro alan Neymar'dan daha çok kazanacak.