Orlando City'den olası dava için flaş hamle!

Orlando City'den olası dava için flaş hamle!

14 Ocak 2018
379 Okunma
Kaynak: Ajansspor
      A A

Beşiktaş’ın Cyle Larin transferinde flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Orlando City kulübü yaptığı açıklamanın üzerine önemli bir hamle daha yaptı.

Beşiktaş, Kanadalı golcü Cyle Larin’i geçtiğimiz günlerde İstanbul’a getirmiş ve dün de sağlık kontrollerinden geçirmişti. 

Orlando City ünlü avukatla anlaştı!

ABD ekibi bu açıklamanın üzerine önemli bir hamle daha yaptı. Ünlü avukat Marcos Motta ile anlaşan Orlando City, Larin konusunu kendi lehine çözmeye çalışacak. Motta, Neymar’ın Barcelona’dan PSG’ye transferi ile Paulo Guerrero’nun doping davasında önemli bir rol üstlenmişti.

Konuyla ilgili DHA'ya konuşan Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise hukuksuz bir durum olmadığını savunmuştu.

Larin'in Orlando City ile 31 Aralık 2017'ye kadar garanti sözleşmesi bulunuyordu. Kulüp ise istediği takdirde oyuncunun sözleşmesini 2019 sonuna kadar uzatma hakkına sahipti. ABD ekibi bu opsiyonu kullandıklarını ifade ediyor ve Larin'in hala kendi futbolcuları olduğunu dile getiriyor. 

Orlando City bu transferden bonservis ücreti kazanmayı planlıyordu. MLS'te oyuncular ilk 3 senelerinde yurt dışı transfer yaparsan bonservisin %50'sini alabiliyorlardı. 3 seneden sonra ise bu oran %66.6'ya çıkıyordu. Larin da bu 3 seneyi 31 Aralık'ta doldurdu.