O baraj nasıl kuruldu?

O baraj nasıl kuruldu?

13 Şubat 2018
197 Okunma
Kaynak: Ajansspor
      A A

TFF 3. Lig 1. Grup’ta Batman Petrolspor ile oynanan maçta kurdukları barajla gündeme gelen Kemerspor 2003’te Teknik Direktör Şenol Fidan, yaptıkları çalışmanın nedenini ilk kez anlattı

Barajın altından topun geçmemesi için bir kişinin yere uzandığını anımsatan deneyimli teknik adam, “Biz, Süper Lig’de ne yapılıyorsa onları yapmaya çalışıyoruz. Rakibe göre taktik, A planı, B planı hepsini çalışıyoruz. Buna benzer bir baraj organizasyonunu Bursaspor yapmıştı. Hem savunma hem de hücum anlamında duran toplarda 7-8 tane varyasyonlarımız var. Bursaspor maçında da bu barajı gördük ve konuştuk. Antrenmanda uygulama yapmamıştık ama oyuncum, inisiyatif kullanarak Batman’da barajın arkasına uzandı ve bu hareket çok konuşuldu” dedi.

3.Lig ekibi olarak oynadıkları futbolla çok gündeme gelemediklerine dikkat çeken Şenol Fidan, hem İbrahim Dağaşan ve Ertuğrul Arslan gibi isimlerin transferleriyle hem de ortaya koydukları baraj organizasyonuyla çok konuşulduklarını ve bunları bilinçli olarak yaptıklarını ifade etti.