Modeste transferi davalık oluyor! Flaş açıklama...

Modeste transferi davalık oluyor! Flaş açıklama...

18 Kasım 2018
138 Okunma
Kaynak: Fanatik
      A A

Galatasaray'ın uzun bir süredir peşinden koştuğu Anthony Modeste, dün eski takımı Köln'le 2023 yazına dek sözleşme imzalamıştı.

Adı uzun bir süredir Galatasaray'la birlikte anılan Anthony Modeste, dün Köln ile 4,5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Bundesliga 2 ekibi, resmi internet sitesi aracılığıyla Fransız golcüyle Haziran 2023'e dek anlaştığını duyurmuştu.

Modeste, 2017 yazında 29 milyon euro karşılığında Köln tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle Tianjin Quanjian ekibinin yolunu tutmuştu.

Çin kulübüyle olan sözleşmesini daha sonra tek taraflı olarak fesheden 30 yaşındaki santrforun dosyası FIFA'da bulunuyordu.

Bugün de Tianjin Quanjian kulübünden Modeste ile ilgili flaş bir açıklama geldi.

Kulüp, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada konuyla ilgili yasal sürecin takipçisi olduklarını belirtirken şu ifadelere yer verdi:

"Modeste, Ağustos 2018'de takımı terk etmiş ve sözleşmesinin erken sonlandırılması için FIFA'ya başvurmuştur."

"Tianjin Quanjian kulübü olarak bu durum karşısında harekete geçtik ve oyuncunun makul olmayan taleplerini çürütmeye çalıştık."

"FIFA henüz kararını vermemişken Modeste ve Köln Başkanı'nın yaptıklarını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Köln Kulübü'ne bu olaydan ötürü sorumlu tutulabileceklerini de hatırlatıyoruz."

"Kulübümüz, FIFA'nın adil bir karar alacağına inanmaktadır. Çıkarlarımız için her türlü tedbiri alacağız. Konunun CAS'a taşınması ihtimali için de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz."