Mehmet Demirkol: Beşiktaş’ın yukarı çıkması için Talisca’nın milli takıma çağrılması önemlidir

Mehmet Demirkol: Beşiktaş’ın yukarı çıkması için Talisca’nın milli takıma çağrılması önemlidir

13 Mart 2018
116 Okunma
Kaynak: Ajansspor
      A A

Mehmet Demirkol gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazeteci - Yazar Mehmet Demirkol, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında futbol gündemini değerlendirdi.

İşte Mehmet Demirkol'un açıklamalarından önemli satır başları:"Trabzonspor’un Burak’lı oyunu var. Burak yokken, Burak oyununu oynamak isterken sorun yaşıyor. Burak varken, Okay-Kucka ikilisi de öne çıkıyor. Burak Yılmaz’ın büyük oyuncu olduğunu biliyoruz ama bunları başkaları söylesin, kendisi söylemesin.


"Okay, Pereira ve Olcay devreye girmezse Sosa tek başına iş yapamaz. Onlarla pas alışverişine girmesi lazım. Okay çok parlak bir oyuncu. Okay sadece defansif orta saha değil, hücuma da çıkıyor. Takım o kadar yükselmiyor ama Okay yükseliyor. Kucka ile aynı seviyede eleştirmemek lazım. Muharrem Usta'nın kendi döneminde oluşan borcu kapatma çözümü nefis.. 'Borç nerede başladıysa herkes indirsin' diyor.""Beşiktaş’ın motive olması şart. En basit olarak söylüyorum, 5 gol daha yeme. 1-0 bile kazansan da büyük iş… Çarşamba günü oynanacak Bayern Münih maçının, Pazar günü oynanacak Başakşehir maçına olumsuz etki etmez. Eğer futbolcu, form düşüklüğü yaşayacaksa, o futbolcuda sorun vardır.""Ne kadar üst seviyede futbol oynarsanız, o kadar yukarıda kalırsınız. Önemli olan ritmdir. Benim burada yayın yapmamla farklı bir yerde yayın yapmam bir olabilir mi? Yaptığınız iş top oynamak. Dirar, şikayet ediyor mu?"


"Beşiktaş’ın yukarı çıkması için Talisca’nın milli takıma çağrılması önemlidir. Şimdi dua etsinler, Dünya Kupası kadrosuna da dahil edilsin. Böyle olacaksa Talisca’yı satın almak ilk defa mantıklı olacak. 21 milyon Euro’yu Benfica’nın hesabına yatırdığın anda Talisca senindir. Dünya Kupası’na gidecekse satın alın, çünkü bu adam 80’e gider. Talisca, Monaco’ya gitmek istiyorsa onlar ayrı hikayedir. Bunun nesi kötü oldu şimdi? Senin 21 milyon Euro'ya alabileceğin bir oyuncu Brezilya Milli Takımı'na çağrılıyor. Risk var m? Var ama değer.""Sinan Gümüş, Fenerbahçe maçında ilk 11’de başlayacak mı? Bence 11’de başlamaz. Şu an ruh hali en iyi olan Galatasaray. Bu durum fikstürle mi ilgili, yoksa Fatih Terim ile mi ilgili? Futbol olarak Beşiktaş çok önde ama ruh hali olarak Galatasaray pırıl pırıl duruyor.""Volkan Demirel’in performansı geçen sene de yeterli bulunmuyordu. Yerine Kameni alındı. Alınan kaleci Volkan Demirel’i zorlayabiliyor mu? Erten de orayı zorlayamıyor. Ne yaparsan yap Volkan Demirel oynayacak. Ondan iyisi yok. Fenerbahçe geçen sezon devre arasında transfer etmek uğraştıkları Mehmet Ekici de yok. Bu sene başında takımı değiştirsin diye alınan Valbuena ve Soldado kenarda oturuyor. O zaman ya bu takımın transferinde sorun var ya hocasında sorun var ya da ikisinde de sorun var. Giuliano dışında katkı koyan yok."

"Başakşehir’de coşku problemi var. Onları zorlayacak bir camia yok arkalarında. Türkiye liglerinde en az ilgi çeken iki takım Osmanlıspor ve Başakşehir… Çok yazık. Bu futbolu Kocaeli’nin, Sakarya’nın, Tekirdağ’ın oynadığını düşünsene…"