Mariano imzayı attı

Mariano imzayı attı

17 Temmuz 2017
963 Okunma
      A A

Galatasaray'ın yeni transferi Mariano resmi sözleşmeyi imzaladı.

Galatasaray, yeni transferi Mariano için imza töreni düzenliyor.

Galatasaray, Mariano ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Dursun Özbek: "Mariano, Galatasaray'da tespit ettiğimiz eksikler çerçevesinde takımımıza güç katacak bir oyuncu.

Uçaklar inmeye devam edecek. Kadro yapısında baya bir eksik vardı. Bunları gidermek için çalışmalarımız devam edecek. Kulübün mali yapısını bozmayacak transferler yaptık. Ne kadar sattıysak o kadar da oyuncu aldık, yenilere de yer var. Galatasaray'ın mali yapısını rencide edecek hiçbir yapının içinde değiliz. Bu konuda çok dikkatli davranıyoruz.

Wesley'in ayrılması önemli bir olaydı. Güzel hizmetler verdi. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum. Vedalar hayatın gerçeği. Galatasaray'da güzel hatıraları var, bizim de. Mayıs'ta karşılıklı konuşuldu, detayları hallettik. Galatasaray tarihinde oyuncular misyonlarını tamamlar, hatıraları olur, kariyer planlaması çerçevesinde ayrılık kaçınılmazdır.

Östersunds maçı bir kazaydı. Östersunds maçını yol kazası olarak kabul edin. Perşembe günü, Galatasaray bunun tamiri için en iyisini yapacaktır.

Geçtiğimiz 2 sezon başarısız olduğumuza göre değişikliğe ihtiyaç vardı, sorgulanmasın. Taraftar da yönetim de memnun değildi. Tudor'u biz getirdik. Kendisi şu an futbol takımının koçu. Yönetimin neresinde olması lazım? Elbette ki arkasındayız.

Sneijder'in sözleşmesinde Türkiye'de başka takıma giderse 20M€ maddesi vardı, ayrılırken de zorunlu koyduk, endişemiz yoktu.

Mircea Lucescu ile herhangi bir görüşmemiz olmadı. Antrenör değiştirmeyi düşünmüyoruz.

Benim aklımdan geçmiyor, gazeteyi bir açıyorum "Muslera'yı gönderiyor" diyorsunuz, yaratıcılığınızın sınırı yok. Muslera'nın Galatasaray'dan ayrılması söz konusu değil.  Nereden uyduruyorsunuz bunları? Kınıyorum.

Galatasaray'da teknik direktör 'Ben şu oyuncuyu istemiyorum, gönder' diyemez. Böyle bir hakka sahip değil. Açın futbol tarihine bakın. Dünya starları hangi kulüplerde ne kadar oynamışlar, transfer olmuşlar mı olmamışlar mı?

Son derece doğal bir olayı problemli hale getirdik. Yenilenme isteği her tarafta olur. Sneijder'de de olur. Dünyanın her takımında olan, olağan bir durum çok abartıldı. Sneijder'in ayrılığı gereğinden fazla büyütüldü.

Olcan Adın ile ilgili süreç devam ediyor. Netice daha belli olmadı. Olcan Adın konusunu en az hasarla tamamlamak istiyoruz

Takımdan ayrılacak isimler ile oturup konuşacağız. De Jong ve Cavanda gibi isimlerle de karşılıklı fesih konusunu konuşacağız.

Florya'da gençlerin çalışabileceği bir saha yok. Avrupa kulüpleri altyapı anlamında bize oranla çok önde.

Galatasaray borç içinde yüzerek buralara geldi. Borç sarmalından çıkmak için projeler ürettik. 2 senedir uğraşıyoruz. Transferleri sattığımız oyunculardan gelen fon ile yapıyoruz. Bugüne kadar transferleri o gelirlerle yaptık. Sportif A.Ş.'deki sermaye artışı da finansal anlamda büyük katkı sağladı. Riva'yı sattı, paraları alıp transferlere yatırıyor diyorlar bana. Yahu böyle bir şey olabilir mi?Riva'dan gelen gelirlerin transfere harcandığı haberleri doğru değil. Riva'yı, Florya'yı satıp transfer yaptı diyenleri sizin gazetecilik zekasınıza bırakıyorum.

Bizi dinleyen, izleyen herkese teşekkürler, iyi günler."

Mariano: "Galatasaray gibi büyük bir ailenin parçası olacağım için çok mutluyum.Umarım birçok kupa kazanırım. Sabri uzun yıllar oynadı, şu an ayrıldı ve bu da futbolun parçası. Umarım burada da başarılı olacağım.

Galatasaray'dan teklif alınca ikinci kez düşünmedim, hemen kabul ettim. Taffarel'le de konuştum bana kulüp hakkında bilgi verdi.Gelirken Taffarel'den bilgi aldım.

Östersunds'a yenildiğimizi biliyorum. 1 maçımız daha var. Taraftarımızın önünde oynayacağız, turu geçeceğiz.Östersunds maçının tamamını izlemedim ama skordan haberim var. Onlar fiziksel anlamda daha hazır bir takım bir maçımız daha var

Taraftarlarımız sahada sürekli koşan, mücadele eden, arkadaşlarına yardım eden ve yüzde 200'ünü veren bir oyuncu görecekler. Ofansif yönü güçlü bir sağ bek olduğumu söylebilirim."