Jose Mourinho'dan flaş sözler: Para yoksa oyuncu da yok

Jose Mourinho'dan flaş sözler: Para yoksa oyuncu da yok

29 Aralık 2017
196 Okunma
      A A

İngiltere Premier Lig'de Manchester United'ı çalıştıran dünyaca ünlü çalıştırıcı Jose Mourinho, Liverpool'un 75 milyon sterlinlik Virgil van Dijk transferi hakkında konuştu. Mourinho, bu transferi eleştirdi.

Mourinho’dan eleştiriler

Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho, Liverpool'un 84 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek yaptığı Virgil van Dijk transferini eleştirdi. Bu konu özelinde konuşmadığını ve genel bir eleştiri yaptığını dile getiren Portekizli teknik adam, paranın gücünün en üst düzeyde olduğunun altını çizdi.

“Ya parayı verirler ya da oyuncuyu alamazlar”

"Van Dijk transferi özelinde konuşmuyorum. Çünkü Liverpool kendi iradesiyle bir hamle yaptı. Onların yaptığı bir şeye yorum yapacak değilim. Kendileri için doğru bir oyuncu aldıklarını düşünüyorlarsa, onu gerçekten istiyorlarsa ya parayı verirler ya da oyuncuyu alamazlar. Transfer piyasası bu şekilde."

Çılgın paralar

"Şu an verilen paraları karşılaştırdığımızda üç yıl önce ile yan yana koymak mümkün değil. Şimdi diyeceksiniz ki Van Dijk futbol tarihinin en pahalı defans oyuncusu. Peki Maldini'den, Bergomi'den veya Ferdinand'dan daha mı iyi? İşte bunu söyleyemezsiniz. Transfer piyasası böyle. Parayı vermezsen alamazsın.Çılgın paralar ortaya koyuyorsun, bunu yapmazsan oyuncuyu alamıyorsun. Bu kadar basit"