İstanbul ekipleri Burak Yılmaz'ın peşine düştü

İstanbul ekipleri Burak Yılmaz'ın peşine düştü

19 Kasım 2018
156 Okunma
Kaynak: Fanatik
      A A

Beşiktaş’ta Şenol Güneş, Başakşehir’de Abdullah Avcı onun peşinde ama sürpriz bir rakipleri var: Fenerbahçe

Ligin devleri belki de ilk kez aynı dönemde bu denli bir golcü eksikliği yaşıyor.

Galatasaray’ın yanı sıra Beşiktaş, Başakşehir ve Fenerbahçe de devre arasında mutlaka kaliteli forvet takviyesiyle hedefe ulaşmayı amaçlıyor.

Trabzonspor’da kadro dışı kalan Burak Yılmaz ise İstanbul ekiplerinin iştahını kabartıyor.

İşte Beşiktaş, Başakşehir ve sürpriz talip Fenerbahçe’nin Burak transferinde geldiği son nokta...

Fenerbahçe

Burak Yılmaz tam 10 yıl sonra Fenerbahçe’ye geri dönebilir... İstenmeyen adam olarak ayrıldığı Sarı- Lacivertli kulüp, bu kez Kral’ı çok istiyor. Başkan Ali Koç’un performans anlamında çok beğendiği Burak ile ilk temas kuruldu. Aracılar vasıtasıyla yapılan görüşmenin olumlu ilerlediği öğrenildi. Yakın çevresine, “Fenerbahçe neden olmasın?” diyen Burak’a bu denli ihtiyaç duyulmasının sebebi, Slimani ve Soldado’nun formsuzluğu.

Beşiktaş

Burak-Beşiktaş flörtü kesinlikle yeni değil. Yıldız futbolcu, Çin’den ayrılırken de ciddi şekilde Beşiktaş’ın gündemine gelmişti. Ancak o günkü şartlarda Kral, Trabzonspor’u tercih etmişti. Şenol Güneş, sezon başında takımında istediği Burak’ın alınmamasıyla büyük hayal kırıklığı yaşarken, Başkan Fikret Orman Ocak ayında sözünü tutmayı hedefliyor. Vagner Love-Larin- Mustafa Pektemek üçlüsünden verim alamayan Kara Kartal, Burak için çok ısrarcı.

Başakşehir

Ekonomik anlamda 3 büyüklerin hepsinden iyi durumda olan Başakşehir, Burak Yılmaz’ı şampiyonluk kozu olarak görüyor. Son yıllarda yaptığı yıldız transferleriyle rakiplerine psikolojik anlamda da üstünlük kurmayı başaran Turuncu- Lacivertliler, bu kez Burak için gözünü kararttı. Adebayor’un sakatlıkları nedeniyle Bajic’e sarılan Abdullah Avcı, Burak konusunda yönetime olumlu rapor verdi.