Fatih Terim: Kırıldık, oyunu bıraktık

Fatih Terim: Kırıldık, oyunu bıraktık

07 Kasım 2018
119 Okunma
Kaynak: NTV Spor
      A A

Galatasaray deplasmanda Schalke 04 mağlup olurken teknik direktör Fatih Terim maç sonu açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray, dördüncü maçında Schalke 0-4'te 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından konuşan Fatih Terim, yenen gollere değindi.

"İlk yarı Şampiyonlar Ligi'ne uygun oynadık, Şampiyonlar Ligi öyle oynanıyor en az. 3-4 maça baktığımda herhalde bu kadar enteresan golleri kaçıran biziz ama acayip golleri yiyen de biziz. Rakibe baskı yapıp iyi pas oyununu da ortaya koyduk ama ilk yarıda bulduğumuz birkaç pozisyonu da değerlendiremedik. 2. yarı gole kadar belki ama golden sonra kırıldık, sadece o değil, oyunu da bıraktık.

Şampiyonlar Ligi'nde bu kadroları kurabilmek için her şeyiyle, ekonomisiyle, idarisiyle iyi bir planlama yapmak lazım. Bu işin son noktaları, bunu detaylıca konuşacağız. Kıran kırana bir maç olacak şimdi. Futbolda her şey var ama UEFA'yı kazanabilmek için Lokomotiv Moskova'ya yenilmememiz kafi. O atmosfer içinde, o düşünceyle oynayacağız. Seyircilerimizle, camiamızla beraber düşüncelerimiz devam edecek. UEFA'nın bize vereceği, belki de vermeyeceği bir cezaya göre burada daha iyi işler yapacağız. Burada olmak istediğimiz bir gerçek."

Maç sonrası basın toplatısında konuşan Terim şunları söyledi;

"Oyuna böyle bir golle başlamak büyük talihsizlik. Maça 1-0 mağlup başladık. Birkaç dakika onun şokundan sonra dengeyi sağladık. İlk yarıda 5-6 tane gol girişimimiz var ama beraberliği yakalayamadık. Topun bizde kalması, pas yüzdesi, istek arzu, baskı, hepsini yaptık. Basit golleri yiyoruz, basit golleri atamıyoruz. Porto'da 10-12 tane pozisyonumuz vardı herhalde, onları da atamadık. Maalesef böyle bir problemimiz var."