Derbi öncesi flaş iddia: Fatih Terim kazanırsa, Aykut Kocaman bırakır!

Derbi öncesi flaş iddia: Fatih Terim kazanırsa, Aykut Kocaman bırakır!

13 Mart 2018
174 Okunma
Kaynak: Ajansspor
      A A

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya gelecek. Kadıköy’de oynanacak derbi öncesi spor yazarları da mücadeleye ilişkin değerlendirmeler yapıyor. Hürriyet Gazetesi’nden Uğur Vardan, derbiyle ilgili flaş bir iddiaya imza attı.

“Fatih Terim’in hanesine yazılan bir maç oldu”


1- Maçın hemen başında yenen gol, peşi sıra kaçırılan penaltı, son derece organize gerçekleştirilen ama rakip ağlarda sonuçlanmayan ataklar... Konya karşısında sanki G.Saray’ın tökezleneceği gibi bir hava oluşmuştu ki, aranan goller ve üç puan geldi. Terim belki Donk’a 45 dakika bile tahammül etmeyebilirdi. Öte yandan Sinan Gümüş tercihi de karşılığını buldu. Doğru hamleler ve üzüntünün mutluluğa döndüğü bir maç. Yakalanan sevinç kareleri, her şeyi yeterince açık bir şekilde anlatıyor zaten. Evet, Terim hanesine yazılan esaslı bir maçtı.

İki hoca da gerilim iklimine hizmet ediyor”


5- Göndermeler ince olsa dahi kamuoyunda bu göndermeler, gerilimi besleyen yeni hamleler olarak algılanıyor ya da yansıtılıyor. Toplumsal hayattaki ayrışma ya da popüler söylemiyle ‘kutuplaşma’nın tarihsel kökleri, futbolda daha eski ne yazık ki. Bu sistem içinde sevdiğimiz figürler de, uzun süredir uzlaşmadan çok gerilime hizmet ediyorlar. Keşke incelikler daha fazla olsa ya da kamuoyu vicdanındaki yerleri daha da genişlese. Ama olmuyor maalesef.


"Trabzonspor'un panzehiri sabır"


6- Trabzonspor’ur panzehiri sabır. Takımın birkaç sezon nadasa bırakılmasına katlanılacak ve bu sürede eldeki yeteneklerde doğru seçilmiş yabancılardan oluşturulacak bir iskelet yaratılacak. Nihayetinde şampiyonluk gelmese de her sezon Avrupa vitrininde boy gösterecek bir ruh ve bedenin oluşturulması önemli. Şimdiki gidişatta her gelenin, ilk tökezlemede kellesi isteniyor. Bu baskı da, gereksiz panikle arka arkaya birçok sezonun heba edilmesine neden oldu, olmaya da devam ediyor.


HAFTANIN ‘EN’LERi


- Haftanın olayı: Urfa’da dayak yiyen Mertcan Çam’ın 885 bin dolara Beşiktaş’a transferi! Kendisi bile habersizmiş!

Diğer enler


- Haftanın Takımı: Alanyaspor

- Haftanın Teknik Direktörü: Mesut Bakkal

- Haftanın Futbolcusu: Sinan Gümüş

-Haftanın Hakemi: Halil Umut Meler