Denizlispor'da Leozinho krizi çözüldü

Denizlispor'da Leozinho krizi çözüldü

20 Eylül 2017
525 Okunma
      A A

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'un kulüp başkanı Mustafa Üstek, Brezilyalı futbolcu Leozinho'ya olan 365 bin avroluk borcun 300 bin avrosunu peşin ödediklerini bildirdi.

Üstek, Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçının ardından Denizli Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Brezilyalı futbolcu Leozinho'ya (Leandro Sales De Santana) olan borcun 300 bin avrosunu peşin olarak ödediklerini ve ulusal kulüp lisansını alamama konusundaki tehlikenin ortadan kalktığını söyledi.

Geçen pazar günü transfer yasağının kaldırılmak için Yunanistan'a gittiğini hatırlatan Üstek, "2015-2016 sezonunda Denizlispor forması giyen Brezilyalı futbolcu Leozinho ve avukatıyla bir görüşme yaptım. 365 bin avro alacağı bulunan Leozinho ile taksitlendirme anlaşması yaptık. Ulusal kulüp lisansı ve 3 puan silme ile ilgili yüzün üzerinde dosya için 300'ün üzerinde görüşme yaptık. Bununla ilgili kendimize bir bütçe ayırmıştık. Sadece Leozinho konusu kalmıştı. Bugün bu futbolcuya olan 365 bin avro borcun, 300 bin avrosunu ödedik." diye konuştu.

Üstek, puan silme cezasının ortadan kalktığını ifade ederek, "Denizlispor'un kalan borcu 15 milyon lira civarında. Ben bu borcu 115 milyon lira olsa da öderim ama bizimle uğraşan kişiler var. Onlar hayatta hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Bunu çok iyi bilsinler." değerlendirmesini yaptı.