Denizli:

Denizli: "Hiçbir başkanın desteğiyle ayakta kalmadım"

22 Şubat 2016
40.665 Okunma
      A A

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Trabzonspor'a karşı aldıkları 2-1'lik galibiyetin kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Mustafa Denizli, "Düşündüklerimizin büyük bölümü maç içinde vardı. Belki bu sezonun en fazla şut attığımız, en fazla kanatlardan top getirdiğimiz maçı oldu. Özellikle ikinci kırmızı karttan sonra oyunun temposu bizim adımıza düştü. Rakip 9 kişi kalınca biraz bocaladık ve sonra tekrar vites yükselttik" diye konuştu.

"Bu akşam benim eksik gördüğüm konuların başında, kanat toplarında çok üretken olamamamız vardı" ifadelerini kullanan Denizli, "Bir hayli kanat topu getirdik ve gol çıkarmamız gerekiyordu. Çerçeveyi bulma konusunda zorluk yaşadık. Bugün belki son 2 maçtaki performansımızın üzerine çıktık. Bu galibiyet, hem takım olarak verdiğimiz görüntü hem de 3 puan anlamında değerliydi" değerlendirmesinde bulundu.

- "Umut gerçekten şanssız bir dönem yaşıyor"

Galatasaray'ın gol yollarındaki sıkıntısına dikkati çekilerek, Umut'un performansını değerlendirmesi istenen Denizli, şunları söyledi:

"Bu bölgeye yeni birini ilave etme şansımız yok. Kendi içimizden alternatif üretme mecburiyetindeyiz. Önümüzdeki haftalarda da farklı alternatifleri denemeye devam edeceğim. Bu denemeleri yapmaktan başka çaremiz yok. Umut gerçekten şanssız bir dönem yaşıyor. Belki olağanüstü bir golcü değil ama her zaman gole yakın bir oyuncu. Üzerinde net bir şekilde şanssızlık var. Bu psikolojide oynamak çok kolay değil. Kendim de o bölgede görev aldığım için, haftalardır gol atamamanın verdiği sıkıntıyla, kalenin gözünüze bir kibrit kutusu kadar küçük göründüğü zamanlar yaşayabiliyorsunuz. Ondan memnun olmadığımı söylemem mümkün değil. Gol kaçırmak için önce pozisyona girmek lazım. O da golü arıyor. İnanıyorum ki tüm bunları atlatacak. Ben ona güveniyorum."

- "Sneijder'e düğüne gitmesi için ben izin verdim"

Wesley Sneijder'in Trabzonspor maçına yedek başlamasının, oyuncu arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ'un Paris'deki düğününe izinsiz olarak gitmesinden kaynaklandığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine sarı-kırmızılı teknik adam, "Sneijder, benim iznimle düğüne gitti. Bunu herkesin bilmesini isterim. Çok insani bir vazifeydi ve yardımcı oldum" dedi.

İnsanların hayatta kendilerini yakın hissettiği, önemli zaman dilimlerini paylaştığı insanlar olduğunu vurgulayan Denizli, "Düğününe gittiği kişi, belki de Türkiye'de ona en yakın olan insan. Böyle bir günde yanında olması insani bir görevdir. Ben de futbolcuma yardımcı oldum. Daha önce Selçuk İnan'ın ablasının da böyle bir organizasyonu vardı ve ona da izin vermiştim" diye konuştu.

Maça yedekte başlayan Sneijder'e taraftarların tezahüratlarda bulunmasına değinen tecrübeli çalıştırıcı, "Ben, futbolcuma taraftarın sevgi göstermesinden sadece mutlu olurum. Onun mutluluğundan da kendime pay çıkarırım. Reaksiyonlar nereye kadar doğal, nereden sonra doğal değildir ona bakarım" şeklinde görüş belirtti.

- "Hakem kararlarıyla ilgili pozisyonları tekrar izleyemedim"

Mustafa Denizli, Trabzonspor maçında verilen ve verilmeyen penaltı kararları ile 4 kırmızı kart için yorumu istenmesi üzerine, "Hakem kararlarıyla ilgili pozisyonları tekrar izleyemedim" dedi.

Her maçta lehlerine veya aleyhlerine hakem hatası olma ihtimali bulunduğunu anlatan Denizli, "Saha içinde yaşananları gördüm ama maç sonrası tekrarlarına bakamadım. Tablo böyle ortaya çıkınca, maç bir yerde havasını da kaybediyor. Futbolcu oynama isteğini yitiriyor. Rakip 9 kişi kalınca bir konsantrasyon bozukluğu ortaya çıkabiliyor. Son olarak Gençlerbirliği-Gaziantepspor karşılaşmasında böyle bir durum oluştu ve Gaziantepspor eksik olmasına rağmen beraberliği yakaladı. Hakem kararlarıyla ilgili gördüklerimi söyleyebilirim. O kalabalığın içinde lisanen bir şeyler oldu sanırım ama ne olduğunu bilemiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

- "Bilal konusunda ben de kendimi eleştiriyorum"

Mustafa Denizli, genç yaşlarından itibaren gelişim sürecini bildiği Bilal Kısa'ya süre vermekte biraz cimri davranıp davranmadığı yönündeki soru üzerine, "Bilal konusunda ben de kendimi eleştiriyorum" dedi.

"Verilen sürelerde bizim de yanlış payımız olabilir" ifadelerini kullanan sarı-kırmızılı çalıştırıcı, "Gelişiminde ben hocasıydım. Kaliteli futbolcu olduğunu biliyorum. Kendim hakkında yorum yaparken, ben de zaman zaman aynı şeyleri düşünüyorum. Bu durumu olumsuz olarak kendime yansıtıyorum" şeklinde konuştu.

- "Hiçbir başkanın desteğiyle ayakta kalmadım"

Mustafa Denizli, son dönemde kulüp başkanı Dursun Özbek'in kendisine olan desteğini çektiği ve görevden alınacağı yönünde haberlerin basına yansıdığının aktarılması üzerine, "Ben teknik adamlık hayatımda bir çok değerli başkanla çalıştım. Şu anki başkanımız da onlardan biri. Ben hayatım boyunca hiçbir başkanın desteğiyle ayakta kalmadım. Ben görev yaptığım yerlerde kendi desteğimle kaldım" diye konuştu.

Kulüp başkanı Özbek'le iyi ilişkilerinin doğal bir hadise olduğunun altını çizen Denizli, "Kendisiyle bugün de görüştük. Bu tür haberler zaman zaman oluyor ve biz de cevaplamakta zorlanıyoruz. Ne diyeceğimi şaşırıyorum. Hayatta kolektif çalışmalar yaptığınız zaman, herkesin birbirine omuz vermesinden daha güzel bir şey yoktur. İstediği kadar destek olsunlar, eğer koşullar o desteği kaldırmak için elverişli değilse, çok faza önem arz etmez" ifadelerini kullandı.