Beşiktaş forvet transferini bitiriyor! Fikret Orman Londra'da...

Beşiktaş forvet transferini bitiriyor! Fikret Orman Londra'da...

13 Ocak 2018
234 Okunma
      A A

Cenk Tosun'un Everton'a transferinin ardından forvet konusunda çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar’da devreye başkan Fikret Orman girdi.

Antalya kampında teknik direktör Şenol Güneş ile yaptığı transfer zirvesinde sonucunda tecrübeli teknik adamın taleplerini dinleyen Fikret Orman, bu doğrultudaki çalışmalarına başladı.

Fikret Orman Londra'ya gitti

Cenk Tosun’un yerini doldurmak için düğmeye basan Orman, Londra’ya gitti. Başkan, Cenk Tosun’un Everton formasıyla ilk maçına çıkacağı Tottenham sınavını takip etmek adına Londra'ya gitti. Orman, burada yeni forvet adayları için görüşmelerde bulunacak.

Başkan Orman’ın, Londra seferindeki hedeflerinin arasında Arsenal’li Danny Welbeck ve Leicester City’li Islam Slimani olduğu öğrenildi. Güneş’in, Cenk Tosun gibi hücum hattında çok yönlü bir forvetin alınmasını istemesi sonrasında Orman’ın, Arsenal’de bu sezon fazla forma şansı bulamayan Danny Welbeck’i ilk hedef olarak belirlediği kaydedildi.

Kırmızı-Beyazlılar’da bu sezon 21 maçta 5 gollük performans sergileyen İngiliz oyuncu için satın alma opsiyonlu kiralama önerisi hazırlayan Orman’ın, tecrübeli ismin sakatlık raporunu da özel olarak inceleyeceği bildirildi.

Siyah-Beyazlılar’ın 1 numarası, Welbeck’in ardından Islam Slimani’nin menaceriyle bir temas gerçekleştirecek. Leicester City’de forma yarışında geride bulunan ve mutsuz olduğu bilinen 29 yaşındaki futbolcu için de satın alma opsiyonlu kiralama önerisi sunulacak.

Tecrübeli oyuncunun, daha fazla forma şansı bulabileceği bir takıma gitmeye sıcak baktığı konuşulurken Cezayirli oyuncunun Müslüman bir ülke olması sebebiyle Türkiye’de forma giyme konusuna olumlu baktığı belirtildi. 

Danny Welbeck

Islam Slimani